Soustředění – pohled stavitale

Tak, první LKŤácké soustředění máme za sebou. Doufám, že Vám to přišlo k duhu, trošku jste protočili nožky při odpoledních výšlapech, trošku jste pocvičili otáčení s mapníkem, techniku jízdy po měkkém lese, ve výšlapech na Cihelně a bahýnku na Rapotínské stráni. A když to rychle sečtu najezdili největší příznivci bikování cca 150 km. To docela jde.

Den první, Kotel:

Ve čtvrtek večer probíhá doma velká porada o tom jak ráno všechno včas stihnout. Start má být v 9:30, ale Dana potřebuje ráno nakoupit dárky pro Ivu (manželka od Honzy) a v obchodech otevírají v 9 hod. Také musím na poště vyzvednout balík s dresama na vyzkoušení velikostí a balík s náhradními díly na můj a Maruščin bik. Tam otevírají v 8:30 (a start je v 9:30), vypadá to dost napjatě. Na uklidnění vytahuji v kufru auta čerstvě opravenou vidlu na Maruščina bika, ve sklepě najdeme kostru, jedno kolo je v bytě a druhé (hurá) také ve sklepě. Po vymalování sklepa a megaúklidu všeho sklepního harampádí se mi i daří dosti rychle najít hlavové složení, víčko s dotahovacím šroubem a šrouby ke kotoučovce. Uf, díly máme všechny a teď rychlou sborku. Kolo jsme měli smontované za čtvrt hodinky, ale nějak se nám nelíbilo vedení hydraulické hadice vnitřní stranou vidle tak jsme znovu odmontovali přední brzdu a hadici vedli vnějškem. Zase se to nelíbilo, ale když jsme to tak přemontovali třikrát dokola, zůstali jsme u varianty vedení hadičky vnějškem. Suma sumárum pěkná skoro hodinka, ale měli jsme čistou hlavu na ráno. Už jsme jen nařídili budíka a těšili se, jak ráno zmákneme napnutý harmonogram a trénik přesto bude. No, ráno mě nenapadlo nic chytřejšího než zamachrovat jak umím googlit a našel jsem Daně, že v šumperské Darce otevírají již v 8 hod (a ještě tam byla krásná fotka obchodu). Takže první změna, Dana vyrazila se mnou a Maruškou autem k poště, jako že nakoupí rychle a pak vše v pohodě stihne. Plavým krokem odkráčela k Točáku a my jsme čekali na otevření pošty. Jak tak přešlapujeme před vchodem (to abych byl první u přepážky) najednou, již méně jistým krokem, se k nám blíží Dana a nic nenese. No na Googlu jsem Darku sice našel, nicméně jejich stránky jsou zastaralé a otevírají opravdu až v 9 hod jako v jiných obchodech. Trošku se nám to začalo hatit, ale jak akce být rychle úplně všude dopadla jste viděli na vlastní oči, na Kolibě jsme byli všichni. Kdybych to tady neprásknul každý by si mohl myslet jak jsme si pospali a s přehledem stíhali.

První den nám počasíčko přálo, kontroly v lese byly na svých místech a doufám, že sprintík i free order jste si užili.

Výsledky sprintu (stejná trať D i H, cca 3 km):

H

1.Peťa          19:48

2.Staník      21:29

3. Méďa      22:52

D

1. Štěpka    26:55

2. Maru      27:15

3. Dana       30:05

4. Naďa       30:39

Výsledky free order (11 kontrol, limit 35 min, který splnili všichni)

H

1. Peťa           98 b

2. Méďa        84 b

3. Staník       83 b

D

1. Maru         75 b

2. Štěpka      74 b

3. Dana          60 b

Kontroly jsme posbírali velmi rychle, doma jsme dali rybičku k obědu a hurá znovu na bika. Vyšvihání po hrázích u Moravy bylo velmi příjemné a 60 km do tréninkového deníčku se hodilo. Začátek soustředěníčka byl velmi příjemný.

Den druhý, Cihelna:

Tak tohle bylo z mého pohledu zajímavé. Domluvil jsem s KSU, že si přemapujeme Cihelnu na MTBO verzi. Tak malý lesík se spoustou různě sjízdných cest a pěšin, sprudkými sjezdy a technickými výjezdy mi připadal pro trénink ideální. První kontrolu sprintu jsem postavil tak, abych viděl jak na ní budete jezdit a při účasti 6 lidí to byly krásné 4 různé varianty postupu. Chtěl jsem, aby jste si všichni procvičili bleskové rozhodování na, pro MTBO, neobvyklem měřítku mapy kde všechno hrozně rychle ubíhá, na nic není čas a „vlci jsou mi v patách“, mapu nestíhám, řadit nestíhám, prudké sjezdy přehlížím a pak čučím kam se valím. No snad se Vám to líbilo. Free order jsem ochutil o žravou variantu, kdy na kontrolách bylo méně lístečků s body než startujících bikerů a jedna blíže neurčená, náhodná kontrola měla prémii s trojnásobkem bodů. Po startu to byl pěkný šrumec a dost jsem se bavil při pohledu na Vás křížící lesík sem a tam, jen časový limit měl být kratší, jste prostě všichni moc rychlí. Tak příště dáme jen 10 min.

Výsledky sprintu (stejná trať D i H, cca 2,5 km)

H

1. Peťa           11:54

2. Méďa        12:02

3. Staník       12:16

D

1. Maru          14:18

2. Dana          20:50

3. Naďa         20:51

Výsledky free order (18 kontrol, limit 20 min)

H

1. Méďa         85 b

2. Peťa           79 b

3. Staník       60 b

D

1. Dana          91 b (ale v rámci spravedlnosti bych odečetl za 1kg váhy bika 2 body)

2. Naďa         49 b

3. Maru         41 b

Cihelnu jsme ani moc nepřeorali, všechny papírky z kontrol posbírali a hurá na oběd (my tentokrát dodavatelsky a bylo to velmi příjemné a dobré a ještě jsme stačili lehoulince schrupnout před odpolední honičkou). Ve 14:30 jsme vyrazili tempem max 25 km/hod (podle všeobecné domluvy) po silnici na Zábřeh, Hoštejn, Jedlí, Svébohov, Postřelmov a domů. Dobrý to bylo, těch 25 km/hod jsme tuším drželi jen ze začátku a do všech kopců,  jinak se to tuším zvrhlo ve zběsilé závodění, ale to jen moje doměnka, nemám tacháč…

Večer došlo i na ty nové dresy, všem to slušelo, nové oddílové logo s Lakatošem se také líbilo  a dobře jsme i naladili na pondělní zlatý hřeb programu soustředění.

Den třetí, Rapotínská stráň:

Pokyn pro účast zněl jasně, pokud mě vítr a provazy deště nesrazí z bika tak neprší. Takže v pondělí bylo vlastně ideální bikové počasí. Na startu krátké tratě se Vás sešlo 6 tvrďáků a myslím, že jste si MTBO užili plnými doušky. Když jsem rozvážel kontroly bylo mi fajn, teploučko i kola v biku se stále otáčela a ani vrstvy bahna je nezastavily. Určitě to byla dobrá prověrka před prvními závody a připomenutí, že v lese nikdy nic nebývá zadarmo, ale musí se to pořádně odšlapat.  Asi jste to pochopili všichni,  jelikož  ještě žiju a nikdo z účastníků mě neumlátil pumpičkou (i oběd jsem doma dostal, i s polévkou a dobrou, velmi dobrou).

Výstedky kráktká trať (stejná pro D i H 5,3 km)

H

1. Staník         39:44 (velmi pěkný výkon mladého závodníka)

2. Méďa          41:51

3. Tom            dojel ve zdraví (blahopřeji)

D

1. Maru          49:50

2. Štěpka       53:45

3. Dana          68:02 (a teplé večeře nakonec stále budou, hurá)

Uklidili jsme les, Tom se také nakonec objevil a naše první soustředěníčko máme za sebou. TOŽ HURÁ A PŘÍŠTĚ ZAS, NI?