Blátivé Rakousko

Další kola českého poháru se přesunula k rakouským sousedům. Tato země však bohužel nepřilákala mnoho českých závodníků, ani jezdců z Lakatoše. Ten vypravil pouze jedno crafťácké auto se 4 bikery na palubě. Zúčastnila se Dobrá máma, King, Nadja (neboli Nany) a já. Závody celkově připomínaly místní Mtbo přebor, avšak terény byly velmi kvalitní  a po propršeném týdnu velmi výživné….

Předpověď opravdu neslibovala slunečný víkend, vzdali to i silniční velikáni jako Naděnka, takže to nebyla žádná sranda. My jsme přesto přese všechno nevyměkli a v sobotu ráno jsme v dešti vyjeli směr Olomouc nabrat Nadju. Cesta byla opravdu dlouhá, i mě samotnou tato vzdálenost překvapila a v duchu jsem si říkala – kam to zase jedem…Po cestě jsem se pěkně rozmapovala dle Kingových asi 10 map vytištěných z Googlu, závěr už byl vyloženě po tečkách.

Příjezd na shromaždiště nás utvrdil v tom, že to bude na morál. Déšt, louka a představa stavění stanu. Bohužel zklamu Naděnku, stan jsme s Nadjou nakonec sabotovali a zakoupili si ubytování v tělocvičně…

Déšt ustal v mrholení a jelo se závodit. V sobotu byl na pořadu middle. V H40 long skončil King celkově na 4. místě. Mně Nadja nadělila 5 sekund a to nám stačilo na 4 místo (mezi náma byla ještě Verča Kubínová). Dobrá Máma se rozhodla, že změní kategorii za jinou a přihlásila se do D21B se záměrem vyhrát a tudíž se nominovat do D21A. To se jí v sobotu bohužel nepovedlo, i tak skončila 3. Závod to byl rychlý, moc bláta ani nebylo.

Večer jsme se přestěhovali do tělárny. Opět nepotěším Naděnku, neboť tělocvičnu jsme měli celou jen pro sebe, takže by bylo spustu času a hlavně prostoru na bušení na trenažeru. 🙂 Toho jsme využili a před spaním jsme vyzkoušeli vše, co nám tělocvična nabídla – basketbal, žebřiny, stuhy, balóny. Kozu ani kruhy jsme nakonec nevytáhli.

Neděle už deštivá nebyla. Ale podle mě se deště až teprve teď projevily v lese. Jirka na náročné klasice dojel 6. Nám se s Nadjou vubec nedařilo…Nakonec to bylo 5. místo pro Nadju a pro mě 7. Dobrá máma dosáhla svého očekávání a dokázala zvítězit. Tudíž na posledních závodech bude honit áčkařky. Terén byl oproti sobotě dost kopcovitý, tolik výjezdů na 1×1 jsem dlouho nejela (ikdyž s mými volbami jich spusta nebyla vůbec nutná):)