Další fenomenální úspěch šumperských bajkerů, tentokrát si podmanili Klánovice.

Oddíl LKT 80 Šumperk si připsal další obrovský úspěch a připravil divákům soutěže družstev v Klánovicích dramatickou, nervydrásající podívanou. Přinášíme reportáž přímo z místa dění, zůstaňte s námi, milí čtenáři!

Na start se postavilo družstvo ve složení 1. Tom Staněk, 2. Štěpánka Staňková, 3. Jiří Král, 4. Maruška Březinová a finišmen Honza Medlík. O nepopiratelných úspěších těchto bajkerů jste se po celou sezónu mohli dočítat na těchto stránkách i v regionálních denících. Já jsem se bohužel v nabité konkurenci elitního týmu do základního výběru nenominovala, proto jsem kývla na nabídku hostování v týmu Jihlavy (SJI 1).

První úseky vyrazily do lesa v neděli, 10.00. Od počátku se vedení ujal Jarda Rygl, který (chudák bez družstva) odstartoval alespoň mimo soutěž v týmu USK Praha. Další se po prvním úseku dostal na předávku Matěj Peths (k obrovské radosti Šárky Jaškové, která si tuto zodpovědnost naplno užívala). Pak už nevím, asi někdo z Tesly, Smržovka (Mačus), Rolníci (nejspíš někdo z Puchernů) a pak změť asi deseti až patnácti bajkerů, mezi kterými jsem dostala předáno i já (od toho borce v červenym) a vyrazila do lesa. Kde se v tu chvíli trápil Staník, těžko říct. Později nám povyprávěl, že po utržení přehazovačky a pracném nýtování rozjížděl tempo na pražských rovinách v rytmu večerníčka.

Standovy „technické problémy“ přinesly Štěpánce bonus v podobě luxusního startovního času po boku nějaké paní s nosičem. Naše lokomotiva se však do závodu opřela s vervou sobě vlastní a neuvěřitelným způsobem stáhla zděděnou ztrátu. Já jsem v lese zabojovala a po dojetí Embéčka s Maidičkou někde u čtvrté kontroly jsem se s nimi přetahovala o (jak se ukázalo v cíli) průběžné čtvrté místo. To byl pro jihlaváky (i pro mě) trochu šok, přece jen se spíš čekalo, že první předá Bára. Těm měl ale celý boj o medaile vyřešit na posledním úseku Lauič, takže to bylo vlastně úplně jedno 😉

Za Šumperk na třetím úseku odstartoval King a zajel zřejmě svůj standard. Podařilo se mu stáhnout skupinku bajkerů před ním a naservíroval je Marušce. Ta svou šanci na pořádné zamíchání pořadím bohužel nevyužila a dojela… (no, k tomu později).

Na čelních pozicích totiž zrovna zuřil boj o první místo mezi Teslou Brno (Márou) a USK Praha (Kládinem). Oba vyjížděli do posledního úseku závodu mistrovství republiky družstev v MTBO v těsném kontaktu a očekával se velký souboj o titul. Ten se v lese pravděpodobně strhl a oba dojeli na diváckou opět společně. V závěrečném pytlíku a cílové rovince však Mára zabojoval a svému soupeři ujel. Titul pro Technicky Slabší.

Největší drama se však mělo teprve odehrát. Maruška v závěrečném pytlíku po divácké kontrole dorazila Petru Bartákovou z Jihlavy a připravila tak divákům i oběma finišmenům Méďovi a Pavčovi skutečnou lahůdku. Oba vyjížděli do lesa společně s obrovskou motivací vybojovat ono kýžené čtrnácté místo právě pro svůj oddíl. Ačkoli měli oba rozdílné farsty, v nervydrásajícím závodě se dokázali stále vyrovnaně držet s minimálním odstupem a na diváckou kontrolu opět dorazili spolu.

Špalíry diváků podél tratě ani nedutaly, jen sem tam se ozvalo suché polknutí. Něco takového nikdo nečekal. Pavča navíc již v této době třímal na svých bedrech celý osud jihlavských bajkerů, protože Lauič na třetím místě družstvu SJI 2 závod disknul. Ani šumperský prapor se však nechtěl nechat zadupat do prachu bez boje. V takto napjatém závodě rozhoduje především schopnost udržet koncentraci a chladnou hlavu. Jakákoli chybička může rozhodnout. Méďa jednu takovou na poslední kontrole udělal. Pavča ovšem také. Stále nebylo nic rozhodnuto. Z nervů obou borců se radoval tým Liberce, který se před Šumperk i Jihlavu v závěru dostal. Méďa s Pavčou však stále bojovali mezi sebou. V závěrečné rovince na asfaltu měl víc sil Méďa. Netaktizoval a odvážně se pustil do dlouhého spurtu. Pavča se snažil udržet, ale nestačilo to. Tým LKT 80 Šumperk se mohl radovat, že předjel nakonec nejen všechny závodnice s nosičem a předškolní děti, ale pokořil i orienťáckou velmoc – Jihlavu.

S napětím jsme sledovali i výkon Honzy Kouřimského v dresu ČZU Praha, který svou MTBO kariéru zahájil disknutím naší štafety (tehdy ještě pod hlavičkou oddílu SK Severka Šumperk) v roce 2007 v Řevnici, kdy na prvním místě a s obrovským náskokem neorazil sběrku. Honza se velmi zlepšil, sběrky již zpravidla razí a skvělým výkonem přispěl k bronzové medaili pražských rolníku. Gratulujeme 🙂