Jak nám to šlo a nešlo naposledy ve Svratouchu

Sice nám to trochu trvalo, ale aspoň konečně do Svratouchu jsme se sjeli v hojném počtu. Chyběl nám pouze Petík s Markétkou a Yenda s Karlem. Doufám, že jsem nikoho nezapomněla…:)

 

Závody pořádal team z Nového města, vše klapalo dobře, ale bylo znát, že lampioni nejsou zvyklí na večerní program, takže pouze na ten zapomněli.

 

 

V sobotu jsme vypálili na trať oblíbeného free orderu. Podle mezičasů se dalo vymyslet poměrně dost variant, ikdyž les byl převážně mírně zvlněný. Kolik se dalo na volbách ztratit, to bohužel netuším :). Standa si v elitě dojel pro 5. místo. Médík na svém „nesmrtelném kole“ tentokrát přetrhnul svůj letitý řetěz a do cíle si doběhnul pro 32. flek v áčkách. Toman na závody dlouho ladil, konečně se přijel ukázat a hned došpurtoval na 9. místě. Kingovi v longu o kousek utekla bedna a byl 5. Laďa v béčkách omylem vynechal kontrolu a Šárka zvládla zapeklitost openů. U eliťaček to bylo taky veselé. Nany opět skvěle zajela na druhém místě, v cíli z toho byl však proražený plášť. Aspoň se pak trochu procvičila v mechošení, co Nany? 🙂 Já jsem podle mezičasů zvolila jedinečnou variantu, která by ani tak špatná asi nebyla, kdyby člověk nejezdil tam, kam nemá. Mně se pro změnu při závodě uvolnily převodníky, čehož jsem si všimla až v cíli, kdy jsem zjišťovala, proč mi vlastně nešlo moc řadit na velkou pilu. Nakonec to bylo 6. místo. Štěpča na svém „novém“ rámu dosvištěla na 15. a Zuuza na 17. místě. Alča se se svým prvním free orderem v béčkách taky poprala. Hvězná kategorie D50 opět nezklamala a náš oddíl zachránila. Dobrá máma 1., následovaná Naďou. Skvěle si na prvních závodech vedla i Míla, která skončila 5.

Po závodě to u nás v kempu vypadalo jak v cykloopravně. Standa si vyměňoval myslím ohlou patku, mně dotahovali převodníky, Méďa si řetěz taky nějak smontoval. 🙂 A vlastně ani nevím, kdo další, tam co robil. Noc byla jako vždy zase chladná, zahřáli jsme se akorát večer u táboráku a čaje. 🙂 Spali jsme v odlehlým kempu, kterej byl asi 700m vzdálen od centra, plus asi 100 výškových k tomu. Takže i na této štrece se člověk vždycky zahřál.

 

V neděli jsme naše snahy zakončily na middlu. Už ráno jsem slyšela od Nany, že jí není nějak dobře, asi z toho mlíka v kávě….Standa si na nedělní trati užil opět svého rituálu, dokonce 2x! nevím, z čeho to bylo tentokrát? Kdybychom to ještě celé ráno předtím nerozebírali, kdo kdy na ten záchod chodí a kdo ne…:) Vlastně vůbec nevím, co se stalo Méďovi, ale podle výsledků mu ten závod asi taky moc nesedl 🙂 Toman formičku vyladil tak zhruba do poloviny startovní listiny. I velkému mapařovi Kingovi se podařilo zabloudit a po nemoci si dojel asi pro nevydařené 17. místo. Laďa v béčkách tentokrát posbíral všechny terčíky a skončil 11. V ženské elitě jsem skončila po stresovém dopoledni nakonec 5. Ještě 5 min. před startem jsem stála na shromaždišti a na poslední chvíli měnila po ranní nabídce od Karla ze Superioru kolo. Půjčil mi testovací 29ku. Převodníky se mi totiž na startu opět uvolnily a nechtěla jsem riskovat úplný zničení, tak jsem neměla na výběr. Kolo jelo hezky, ale pro příště by to chtělo poladit posed a vše okolo…:) Nany po pár chybkách skončila 7., Zuzanka 16. a Štěpka si párkrát osvěžila, jaké to je se v lese pořádně ztratit…:). Alča dále sbírala zkušenosti v béčkách. Do áček se nám opět vrátila naše zkušená silniční závodnice Naděnka. Ukázala, že fyzicky na ně určitě má, ale že s tou mapou to prý ještě trochu doladí. Každopádně závod pro ni byl pouze krátkým rozdýcháním, neboť hned po něm se jela na dvě hodinky projet na silnici.Alča opět sbírala zkušenosti v béčkách. Naše bábinky opět ukázaly famózní formu, když Dobrá mamča skončila první, Naďa 4. a Míla 6.

 

Po závodě se všichni rychle rozprchli a my si to vesele smažili domů. Pěkně jsem si v autě pospávala, když najednou rána a Jirkova nadávka. Hned za dálnicí nám ulítlo kolo z nosičů, tipujte které. Štěstí stálo při nás i při všech autech v okolí, doprotivky nikdo nejel a za náma zrovna taky ne. Kolo leželo na druhé straně silnice, auta valila okolo děsně rychle, ale každý se mu stihnul vyhnout. Vyvázlo z toho snad jen s pár většími a menšími škrábanci. Každopádně, nové nosiče už jsou skoro objednané. 🙂

Na závodech řádila asi nějaká střevní viroza, na kterou padly ohlasy až další dny. Schytal to snad každý (i Yenda, kterej dorazil až v neděli odpoledne) a kdo ne, ať se přihlásí. 🙂

P.S. Kdo se chce dobrovolně zúčastnit rozhovoru??? 😀