Jak jsme mistřili na Zvůli

O  prodlouženém víkendu 26.-28.9. uspořádala Tesla Brno hned tři závody ČP, z toho hned dva mistrovské – MČR na klasice a na krátké trati. Centrum už pro některé z vás bylo velmi dobře známé, závody se totiž odehrávaly na Zvůli. Spali jsme ve 3 chatkách ve druhém kempu, který byl trochu vzdálen od centra. Chatky byly prostě úplně nejdál jak to šlo, pomalu ještě zasazené do opuštené části kempu, u lesa. Ale byla to romantička, akorát jsme trochu postrádali to teplo.

V sobotu byla na pořadu krátká trať. Tratě byly pěkné, občas se vyplácely běhací postupy, občas ale ne. 🙂 Na závody dorazil i Méďánek a dokončil ve třetí desítce v áčkách. Yenda se pomalu začíná těšit na béčka, skončil 8. v céčkách. Petík bojoval v eliťákách a skončil 21. Mohli jsme se radovat z titulu mistra ČR, který nám z krátké tratě dovezl aspoň King v padesátkách. Markétka bojovala v béčkách mezitím,  co si odběhla od Štěpánka. Eliťačky také dobré. Já jsem přivezla bronz, Nany bramboru a Štěpka 8. místo. V ženách padesátiletých to podržela Eva s Ivanou na 2. a 3. místě. Naďa s Dobrou mámou braly 6. a 8. místo. Máma se nám pořádně ztratila. 😉

Neděle byla dnem klasické trati. Tratě byly poměrně jednodušší, ale volby se najít daly. I chyb se někteří z nás dopustili. 🙂 Méďa se svým ořem pral a ukočíroval ho na 30. místě. Yendovi o minutku uniklo 3. místo a skončil 5. Petík přežil ve zdraví eliťáckou trať. King odvezl titul i v neděli. 🙂 Huráá! Markétka to nediskla a dokončila. 🙂 Já jsem brala opět bronz a udělala jsem stejnou paralélní chybu jako máma v sobotu. Bohužel mě to stálo zlato nebo stříbro. Štěpka pátá a Nany 10. Máma sobotu napravila a dovezla nám další titul, Eva doplnila stříbrem a Ivana bramborou. Naďa opět 6.

Každý večer byl unikátní večírek a připadala jsem si, že jsme jak někde na pětidenních. Kdo neviděl pánvičkovou show od pořadatelů, doporučuji se na něco podobného podívat na youtube. Byl to opravdu top zážitek. 😉

V pondělí se jel ještě závod ČP a to free order. Jezdilo se ve stejných terénech a délkově to bylo stejné jako klasika. Mně osobně se pondělní závod líbil, jen to chtělo na startu více přemýšlet a lépe si to pospojovat. Méda zajel svůj průměr, Yenda úplně ne…Petík se vytáhnul na 14. pozici. King dokázal hatrick a opět zvítězil. Jel zase hrozný bomby. V elitě jsme se poskládaly takto: já 4., Nany 8. a Štěpka 12. Podržely to opět vetošky, když doslova ovládly svou kategorii. Eva zvítězila, za ní Máma a třetí Ivana. Naďa si polepšila na 5. flek.

Někteří stihli mezi všema závodama a večírkama taky trochu té kultůry. A že bylo na co koukat – třeba na Prdel, na fontánu, na zámek, ….

Další víkend nás čekají družstva, tak ještě trochu potrénujte, ať zase nějaké ty tituly dovezeme. 😉