Mistrovský long a middle v Mostku

Minulý víkend se konalo mistrovství republiky na longu a na middlu v Mostku u Dvora Králové. Po „pouťovém“ Rakousku sem dojela vysoká účast, téměř všichni kromě Standy, Naděnky, Markétky se Štěpou a Markovic rodiny…Takže nás vlastně chybělo i dost… 🙂 Již tradičně bylo zázemí v místním kempu, takže proběhlo opět tradiční stavění mega stanů.

V sobotu  se závodilo na middlu. Terén byl dosud bikery neprobádán. Les byl pěkný, pořád bylo co řešit, jak mapu, tak i techniku. Všem se nám dařilo tak nějak průměrně, někomu líp, někomu hůř…Petík skončil v áčkách na 16. a Méďa na 29. místě. Karel si áčka bohužel ještě nevyjel a skončil 13. Velký souboj byl opět v céčkách, tentokrát z něj vyšel vítězně Toman na 8. místě, následován Yendou na místě 12. Kingovi se hned před startem rozštelovala přehazovačka, takže to byl trochu předstartovní adrenalin. Závadu však nedokázali spravit perfektně ani s velkým technickým mágem Yendou. King z toho nakonec dokázal „uplést“ 8. místo. V dámské elitě z nás byla nejlepší Nany na 4. místě, Maru 7., Štěpka 15. a Zuzka 20. Zato v D50 se nám pořadí nečekaně promíchalo a ukázalo se, že i velcí favorité jako Dobrá Máma nejsou neporazitelní. 🙂 1. více mistryní se stala Naďa a 2. více mistryní Dobrá Máma, která si nevšimla asfaltky v mapě a zvolila neobvyklou objížděcí variantu k divácké kontrole, kterou překvapila i samotné pořadatele, neboť z tohoto směru jim zatím asi nikdo nepřijel…:) Míla bohužel nebyla mezi klasifikovanými.

V neděli  jsme absolvovali závod roku, a to long. Myslím, že mnozí z nás od toho asi očekávali trochu více. Pro mne to byl závod vcelku nezajímavý a první polovina mně připadala jako trest. Tratě byly stavěny různě, Kingova kategorie měla převážně postupy běhací, jiní postupy přes všechny kopce…První polovina byla většinou kopcovitá se zákeřnými volbami. Petík si polepšil a dojel 10., Méďa taktéž – 27. Karlovi to asi moc nesedlo a utáhl to na 21. místě. Souboj v céčkách byl těsný, Toman 12. a Yenda 14. Kinga to rovněž asi trochu zlomilo psychicky a na mistrovském závodě to stačilo pouze na 13. místo. V elitě to bylo podobné jako v sobotu, Nany opět 4., já opět 7., Štěpka 11. a Zuzka se zlepšením 13. Tentokrát si to Dobrá Máma pohlídala a stala se naší mistryní! Naďa s Mílou se podělily o 5. a 6. místo.

Teď nás čeká konečně něco pořádného, teamového! Takže LKT, o víkendu v plné síle zdar! 🙂